'Okullar Hayat Olsun' Projesi'nin Ataşehir ayağının protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin işbirliğiyle hazırlanan okullar hayat buluyor tüm hızıyla devam ediyor.

Ataşehir Kaymakamlığı'nın çağrısıyla; Ataşehir Belediyesi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile okullar, ders saatleri dışında halkın kullanımına açılıyor. Okulların bahçeleri, sınıfları, spor salonları, kütüphaneleri, mahalleler için birer eğitim, kültür, sanat, spor ve mesleki eğitim alanları haline geliyor.

Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu'nun öncülüğünde yapılan toplantıda, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy ve Kanlıca Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman protokol imzalarını atarken, toplantıya ilçedeki okul yöneticileri ile mahalle muhtarları da katıldı.

İmzalanan protokolle ilk etapta Ataşehir'de bulunan 8 okulda çalışmalar başlayacak. Bu çalışmalarla Ataşehir Belediyesi, bazı okullarda bahçe düzenlemeleri, bazı okullarda ise spor alanları oluştururken Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü de okulların ağaçlandırılması ile ilgili katkı sunacak.