Kaymakamlığımız her yıl gazi ve şehit aileleriyle bir araya gelinen geleneksel iftarını gerçekleştirdi.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi'ndeki iftar yemeğinde Ataşehir Kaymakamı Turgut ÇELENKOĞLU Ataşehir'de yaşayan gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldi. İftar yemeğinin son bölümüne AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen BAĞIŞ da katıldı.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Kaymakamımız Turgut ÇELENKOĞLU dört yıldır gazi ve şehit aileleriyle iftar yemeklerinde bir araya geldiklerini dile getirip, davetlerini karşılıksız bırakmayarak yanlarında olan ailelere teşekkür etti.
ÇELENKOĞLU son 30-40 yıl çok şehit verildiğini belirterek 'Ülkemizin enerjisi büyük ölçüde kayboldu. Ülkemiz çok müreffeh hale gelme imkânına sahipken terör yüzünden milli kaynaklarını büyük ölçüde oraya seferber etmek zorunda kaldı. Yaklaşık 7-8 aydır ülkemizde bir huzur ortamı var, temennimiz bunun devam etmesi. Hiçbir eve acı düşmemesi hepimizin ortak temennisi. Bundan sonra ülkemiz geleceğe çok daha ümitle bakar dileğinde bulunuyoruz. Görev yaptığımız süre içersinde elimizden geldiğince sizlerle ilgilenmeye çalıştık. Yetersiz kaldığımız zamanlar, konular oldu. Bu konuda sizlerin bizi bağışlamasını diliyorum' dedi.

Çelenkoğlu Ataşehir'deki beş yıllık görev süresini tamamladığını yeni görevine bayramdan sonra başlayacağını belirterek, salondaki misafirlerine 'Hakkınızı helal edin' diye seslendi.


İFTARDAN KARELER…