KAYMAKAM ÇELENKOĞLU'YU UĞURLADIK

Ataşehir'in kurucu kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir Kaymakamlığı personelinin verdiği bir veda yemeğiyle uğurlandı. Ataşehirlilere son defa hitap eden Çelenkoğlu, "Ataşehir'i hep birlikte iyi bir noktaya getirdik, hakkınızı helal edin" dedi.

Çayırova Kaymakamı olarak bugün yeni görevine başlayan Ataşehir'in kurucu kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, bu akşam onuruna verilen bir veda yemeğiyle Ataşehir'den ayrıldı. Zübeydehanım Öğretmenevi'nde yapılan veda yemeğine, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Veda gecesinde kamu yöneticileri adına söz alan Ataşehir Müftüsü Muharrem Bilgiç, "Kaymakamımız Ataşehir'de 2008 Haziranı'nda başlayan devlet hizmetlerinin öncülüğünü yapmıştır. Devlet tecrübesi ve ciddiyetiyle bu işlerin üstesinden geldi. Maiyetindeki personelin hak ve hukukunu korumuştur, her birime amirlik değil rehberlik yapmıştır, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz da Kaymakam Çelenkoğlu'nun devlet ciddiyetiyle Ataşehir'in yıldızı parlayan bir kent olmasında büyük rol oynadığını belirtti.

Ak Parti İlçe Başkanı Nimetullah Topu ise "Ataşehir'in ilçe olmasında işin kaptan gemisinde bulunan Kaymakam Çelenkoğlu'nun 5 yıl boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, layıkıyla görevini yerine getirmiştir, ilçe bürokratlarımız, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlarımız bu sürece elbirliğiyle destek oldu" dedi.

Turgut Çelenkoğlu: Ataşehir'de görev yapmak şeref

Onuruna verilen yemekte kürsüye gelen Kaymakam Çelenkoğlu son kez Ataşehirlilere hitap etti. "Bizim meslektaşlarımız İstanbul'da görev yapmadan emekli olduğunda eksiklik hisseder, ben bu şerefe nail oldum, diye konuşan Çelenkoğlu, "Genel idare olarak Ataşehir'de iyi bir noktaya ulaştık, özellikle eğitimdeki başarımız üst düzeydedir. Sağlıkta da iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. Ama Ataşehir sadece TEM'den görünen yüksek binalardan ibaret değil, sağlıklı, imarlı ve düzgün çevre şartlarında yaşamak her vatandaşın hakkı. Biz elimizden geldiği kadar kanuni görev ve yetkilerimiz dahilinde vatandaşa ayrım yapmadan, bütün vatandaşlarımıza ulaşmaya ve dertlerine çare olmaya gayret ettik. İyi bir noktaya sizlerin desteği sayesinde geldik, herkese teşekkür ediyorum" dedi.Veda Yemeğinden Kareler ...