İSTANBUL KALKINMA AJANSI PROJELERİMİZİ ONAYLADI

2015 Şubat ayında Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan ve Ataşehir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına başvurduğumuz projemiz, İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan onay aldı.

1.463.020 TL bütçeli 'Ataşehir'de Yarınlarımız İş'te Kadınlarımız' adlı bir projemiz ile ilçemizde yeni meslek edindirme atölyeleri, bir anaokulu ve bir sera yapılacaktır.

İstanbul Kalkınma Ajansının Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı için hazırladığımız projemiz ile Ataşehir ilçesinde yaşayan işsiz kadınlarımıza meslek kursları açılacak ve onlara istihdam imkânları sağlanacaktır.

Ataşehir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının koordinatör kurum olduğu projede Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ataşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ekolojik Tarım Organizasyon Derneği İstanbul Şubesi, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ortak ve iştirakçi olarak yer almaktadır.

Ayrıca; İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Desteği ile iki projemiz daha kabul aldı.

1. Ataşehir Belediyesinin, İstanbul Kalkınma Ajansı Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı için hazırladığı; 1.096.768 TL bütçeli 'Yeni Hayat Projesi' ne Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de ortak olduğu projemiz,

2. İstanbul Valiliğinin, İstanbul Kalkınma Ajansı Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı için hazırladığı; 1.290.000 TL bütçeli 'Haydi-Hayatı Kucakla- Yaşam Becerileri Eğitimi Projesi' ne Ataşehir Kaymakamlığının ortak olduğu projemiz.

Proje faaliyetleri 1 Eylül 2015'te başlayacaktır.