30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

ATAŞEHİR İLÇE KUTLAMA PROGRAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı töreni 30 Ağustos 2015 Pazar günü aşağıdaki program çerçevesinde 05.05.2012 tarih ve 28283 sayılı Remi Gazetede yayımlanan 3073 sayılı 'Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri , Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğine göre yapılacaktır.

a) 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıl dönümü 30 Ağustos 2015 Pazar günü saat 07.00' de başlar ve saat 24.00 ' de son bulur.

b) Bayramın başlangıç ve bitiş saatleri arasında özel ve resmi kurumlar bayraklarla donatılacaktır.

ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK KOYMA TÖRENİ :

1-Çelenk sunma töreni 30 Ağustos 2015 Pazar günü 09.00'da Ataşehir Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı Atatürk Anıtında yapılacaktır.

2-Çelenkler 30 Ağustos 2015 Pazar günü en geç saat 08.30'da Ataşehir-Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacaktır.

08.30 Törene katılacak personeller yerlerini alacaklardır.

08.55 Tören Programının arzı.

09.00 Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından çelenk konulması.

09.04 İstiklal Marşı ile birlikte Bayrağın göndere çekilmesi.

09.15 Törenin sona ermesi ve Tebrikat alanına hareket.

10.00 Tebrikat ( Zübeyde Hanım Hizmet-İçi Eğitim Enstitüsü Kokteyl Salonu .)

TEBRİKAT TÖRENİ:

Saat :10.00 Ataşehir-Zübeyde Hanım Öğretmenevi Kokteyl Salonu.

Ataşehir Kaymakamlığı tebrikat listesine göre Tören Sunucusu tarafından ad okunarak tebrikat kabulüne saat 10.00' da Zübeyde Hanım Hizmet-İçi Eğitim Enstitüsü Kokteyl Salonunda başlanacaktır.

GÖREVLER VE GÖREVLİLER :

1- Tören yapılacak Atatürk Anıtı ve çevresinin temizliği ve düzeni, ses tesisatının kurulması, İstiklal Marşı Müzik CD'si temini, Türk Bayrağı çekilecek gönderin bakımı -boyanması, göndere çekilecek Türk Bayrağının temini, tören alanının düzenini sağlayacak tabela-şerit temini Ataşehir Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.

2- Tören alanının Trafik, asayiş ve güvenlik önlemleri Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacaktır.

3- Tören alanında Ambulans ve sağlık personelinin bulundurulması İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığınca müştereken sağlanacaktır.

4- Tören ve Tebrikat Kabulü Törenlerinin sunumu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Celal Yardımcı Orta Okulu Beden Eğitim Öğretmeni Barış SÜMEN tarafından, İstiklal Marşı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Narin KORKMAZ tarafından söyletilecektir.

5- Tebrikat Tören alanının tefrişi ve düzeninden Zübeyde Hanım Hizmet-İçi Eğitim Enstitü Müdürü Nilgün ULUSOY sorumlu olacaktır.

Bu program ilgililer için emir, sayın halkımız için davetiye yerine geçerlidir.