23 Nisan kutlama törenlerineAtaşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,, Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak,İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş'ın yanı sıra siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ataşehirli katıldı.

23 Nisan kutlama törenleri saat 09.00'da Atatürk Mahallesi'ndeki tören alanında Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak ve çok sayıda kuruluşun anıta çelenk koymasının ardın saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile tören son buldu.

Kutlamaların ikinci bölümü Yenisahra Stadı'nda oldu

TBMM'nin kuruluşunun 91' inci yılı ve Atatürk'ünçocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının ikinci bölümü ise Yenisahra Stadı'nda gerçekleştirildi. Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak'ın törene katılan öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş bir konuşma yaptı. Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu bayramın büyük bir coşku ile kutlandığını belirten Karataş, "Bu bayramlar kolay kazanılmadı. Millet olarak kıymetini bilmeliyiz. Artık savaşlar meydanlarda değil. İlimde bilim de veriliyor. Daha çok çalışmalıyız" dedi.